Azerbaycan’da Haydar Aliyev Merkezi’ne Türk Bayrağı Silüeti Yansıtıldı

tarafından Görevliler

Azerbaycan’da Haydar Aliyev Merkezi’ne orman yangınları ile mücadele eden Türkiye’ye destek amacıyla Türk bayrağı silüeti yansıtıldı.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer alan Haydar Aliyev Merkezi’nin duvarlarına orman yangınlarıyla mücadele eden Türkiye için  bayrağı silüeti yansıtıldı.

Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini, birlik ve beraberliğini göstermek amacıyla düzenlenen etkinliğe Türkiye Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Fariz Rzayev, Azerbaycan’da faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve aileleri katıldı.

YANGINLARIN İLK GÜNÜNDEN BU YANA TÜRKİYE’YE DESTEK

Yangınların başladığı ilk günden bu yana Azerbaycan’ın Türkiye’ye destek olduğunu belirten Büyükelçi Bağcı, “Yangınların 14. gününde bugün bir manevi destekle daha buradayız. Yangınların ilk başladığı dakikalardan itibaren, hem Muğla’da hem Manavgat’ta yangınlarının ilk başladığı ilk dakikalardan itibaren Azerbaycan ne yapılabiliriz diye düşünmeden bir uçak dolusu teknik personeli ile bir helikopteri göndermişti ve yangın mahallinde müdahaleye destek olmuştu” dedi.

Azerbaycan’ın o günden bugüne çok sayıda destek verdiğine dikkat çeken Bağcı, “14 gündür biz her gün Azerbaycan’ın desteği artırmaya yönelik çabalarına şahidiz. Bu açıdan teşekkür ediyoruz. Gerçekten kardeşliğin gereği olarak yapılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanının talimatlarıyla yönetilen bu faaliyet, ülkemiz açısından değerlidir ve anlamlıdır. Ben Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Kemaleddin Haydarov’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Son Haberler