Dünya Genelinde İnternet Sitelerine Erişim Sıkıntısı

tarafından Görevliler

Dünyaca ünlü yayın yapan internet sitelerinde erişim sorunu yaşanıyor. Amazon başta olmak üzere Reddit, Bloomberg, CNN gibi sitelere erişilemiyor. Yalnızca bunlara değil, aynı zamanda bazı sosyal ağlarla ilgili de erişim sorunu yaşanıyor.

New York Times, Financial Times, Bloomberg News dahil olmak üzere pek çok haber sitesinde benzer bir hata alınıyor. Amazon’da da kesintiler bildiriliyor. Sorunun ne olduğuna ilişkin henüz açıklama yapılmadı ancak server kaynaklı bir sorun olduğu düşünülüyor.

ERİŞİM SORUNU PEK ÇOK YERDE VAR

İlk etapta haber sitelerinde yaşandığı düşünülen erişim sorunu, Spotify, Twitter gibi popüler sosyal medya ağları için de yaşanıyor. DownDetector tarafından bildirilen sorunlar, Guardian ve hatta HMRC web siteleri de kesintilerden etkilendi.

Independent teknoloji editörü Andrew Griffin, internet sitelerine erişim sorunun nedenini yazdı. Fastly isimli bulut hizmeti veren şirkette yaşanan sorundan kaynaklı olarak siteler çökmüş. 

Reddit durum sayfasını da söz konusu olay sonrasında güncelledi. Newsweek’te yer alan habere göre, son bir saatte Avustralya, Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, Avrupa ve Çin’den internet kesintisi ile ilgili raporlar geldi.

Bu ülke ve bölgelerdeki internet kullanıcıları, ‘Error 503’ uyarısı ile karşılaşıyor. Erişilemeyen siteler arasında online alışveriş platformu Amazon, Twitch, Reddit, Spotify ve PayPal de yer aldığı belirtiliyor.

İNGİLTERE HÜKÜMETİNİN SİTESİ DE ÇÖKTÜ

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, söz konusu arıza nedeniyle İngiliz hükümetine ait internet siteleri de erişime kapanmış durumda. Pek çok medya kuruşunun internet sayfalarının da okurlarına hizmet veremediği gelen bilgiler arasında.

Son Haberler