813 Bin Öğretmen ve Eğitim Çalışanı Aşılandı

tarafından Görevliler
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 40 yaş üstü 57 bin öğretmenin daha aşı randevusunun açıldığını söyledi. Selçuk böylece, 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanının aşılandığını duyurdu.

Öğretmenler ve eğitim çalışanları için öncelikli aşı uygulaması hızla devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyla medya hesabından öğretmenlerin ve eğitim çalışanının aşılanma süreciyle ilgili bilgi paylaştı.

Bakan Selçuk, 40 yaş üstü 57 bin öğretmenin daha aşılanma programına dahil edildiğini duyurdu. Bakan Selçuk, 813 bin 400 öğretmen ve eğitim çalışanının aşılanmasının sağlandığını duyurdu.

1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üstü aşılanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından da yeni aşılama programının 1 Haziran’da açılacağını duyurdu.

Koca, aşılama takviminin devam ettiğini, 1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanacağını söyledi.

Kısıtlamaların giderek azalacağını ancan bireysel tedbirlerin daha da artacağı bir döneme girildiğini ifade eden Koca, yaygın aşılamayla güçlendirilmiş bir uygulama hedeflendiğini söyledi. Normalleşme yönünde mesajlar verdi.

270 milyon doz aşı anlaşmasının yapıldığını söyleyen Bakan Koca, “Çok yakında önemli bir miktar daha aşı ülkemize ulaşmış olacak. Haziran ayında 30 milyon doz teslim edilecek olan aşıların ilk bölümü bugün ülkemize ulaştı” demişti.

trt

Son Haberler