‘Hudut Kartalları’ Bayramda Sınır Nöbetinde

tarafından Görevliler
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı karakollarda görev yapan Mehmetçik, Ramazan Bayramı’nda eller tetikte sınırda kuş uçurtmuyor.

Ağrı Doğubayazıt’taki 5’inci Hudut Alayı 3’üncü Hudut Taburu 13’üncü Hudut Bölük Komutanlığı’na bağlı, 2597 rakımda konuşlu Şehit Piyade Er Bayram Şenol Hudut Takım Karakolu’nda görev yapan askerler, Ramazan Bayramı’nda elleri tetikte görevlerini sürdürüyor.

'Hudut Kartalları' Ramazan Bayramı'nda vatan nöbetinde

‘Hudut kartalları’ yerli ve milli teknolojik cihaz ve silahlarla sınırın güvenliğini sağlıyor.

Mehmetçik, ASELSAN tarafından milli ve yerli imkanlarla üretilen ‘şahin gözü’ termal kameraların yanı sıra ‘retina radar’ olarak bilinen çevre gözetleme radarıyla gece-gündüz, her türlü iklim ve hava şartlarında hedef tespiti yapılabiliyor.

'Hudut Kartalları' Ramazan Bayramı'nda vatan nöbetinde

Modüler beton duvar kaçak geçişleri önlüyor

Türkiye-İran sınırında güvenliğin en büyük destekçisi modüler beton duvar. 3 metre yüksekliğinde, 30 santimetre kalınlığındaki bloklardan oluşan beton duvar, sınırı geçmeye çalışanların önündeki en büyük engel.

'Hudut Kartalları' Ramazan Bayramı'nda vatan nöbetinde

Sınır hattı boyunca uzanan duvara rağmen hudut kartalları, buralarda da sürekli devriye görevi yapıyor.

Modüler beton duvarla, teröristlerin sızma girişimi, yasa dışı düzensiz göçmenlerin geçiş teşebbüsleri ve kaçakçılık girişimleri de önleniyor.

Son Haberler